Skip to main content
Kadın girişimcilerin çözüm ortağı

HAYALLERİNDEKİ MARKAYI KURMAK İSTİYORSAN,
ihtiyacın olan yardımı burada bulabilirsin.

Merhaba Sevgili Hanımlar,

Sizce kadınlar olarak bizim bu dünyadaki görevimiz nedir?

Bence çözüm üretmek! Eğer biz kadınlar olmasaydık eminim erkekler halen taş devrinde çiğ et yemeye devam ediyor olurlardı. Bunu söyleyen ben değilim, eşim söyledi -üstelik kendisi bir şef!

Kadınlar olarak biz daha iyisini hayal edebilme ve gerçekleştirme gücüne sahibiz, hepimizin içinde dışarı çıkmayı bekleyen harika fikirler var. Yaratıcı olmak ve sorun çözmek bizim gerçek gücümüz. Bu yüzden hepimiz doğuştan birer “girişimciyiz”.

Ancak maalesef çok azımız fikirlerini gerçekleştirip hayallerine kavuşabiliyor. Bunun sebebi bence parasızlık değil! Asıl sebep; çevremizde bizi destekleyecek, hayallerimize inanacak insanların olmayışı.

İşte ben de bu yüzden, kendi işini yapmak isteyen tüm kadınların hayallerinin gerçeğe dönüşmesine elimden geldiğince yardımcı olmaya karar verdim -Amerika ve Türkiye’de pazarlama, markalaşma, multi-medya tasarım alanlarında edindiğim 15 yılı aşkın (76’lıyım) bilgi ve tecrübemi bloğum aracılığıyla sizlerle paylaşacağım.

Çevremizde girişimciliğimizi destekleyen insanlar olmayabilir fakat biz birbirimizi destekleyebiliriz. Her sorun, her eksik aslında güzeldir çünkü biz o sorunu çözecek, o eksiği giderecek ilk kişi olabiliriz!

Bu blogda, hayalinizdeki iş fikrini başarılı bir markaya dönüştürmeniz için gereken tüm tarifleri bulacaksınız.

  • Korkularınızı, endişelerinizi aşmanıza yardımcı olacak teknikler,
  • Yeni iş fikirleri bulmanız için yöntemler,
  • Başarılı marka tasarımı için gerekenler,
  • Müşteri bulmanızı sağlayacak uygulamalar,
  • Sosyal medyada takipçi sayınızı arttıracak reçeteler ve başarıyı yakalamış ünlü markaların bunu nasıl başardıklarına kadar ihtiyacınız olan herşey! Tariflerin hepsi hazır; her hafta size sıcak sıcak bloğum aracılığıyla sunacağım.

Başarılı bir marka yaratmanın temelini anlarsanız ister cup cake dükkanı, ister butik pastacı isterseniz organik ürünler dükkanı açmak isteyin kafanızdaki her fikri, başarılı bir markaya dönüştürebilirsiniz. Tabi önce kendinizi iyi hissetmeniz, motive olmanız çok önemli! Bu yüzden özellikle yağmurlu, karanlık günlerde, tabi bir de Pazartesi günleri, sizlerle bende işe yarayan güzel sözleri, fotoğrafları, TED videolarını, mucizevi spor hareketlerini hatta belki de yulaflı kurabiye tarifimi bile paylaşıyor olacağım.

Biz birimize yardım edersek, ülkemizdeki kadın girişimcilerin sayısını arttırabilir, birlikte mutlu yarınlar yaratabiliz. Üreten, mutlu kadın, en güzel kadındır!

Zaman geçiyor ve bir yerden başlamak lazım. Biz karar verirsek değişim zaten başlar.

Hayallerinizin gerçekleştiği bir gün dilerim…

Sevgi ve Saygılarımla,
Banu Samancı

Önce kayıt olun derim. Neden mi? İşler yoğun olduğunda siz de bende biliyoruz ki zaman ayırıp bloğumu takip edemeyebilirsiniz. Bu yüzden eğer e-posta adresinizi benimle paylaşırsanız ben de her yeni tarifimi yayınladığımda sizin adresinize yollayabilirim. Böylece siz de başarılı bir marka yaratmak için gereken her bir tarifi kaçırmadan, zamanında okuyabilirsiniz. Kendim de konu dışı, reklam amaçlı e-postalara çok kızdığımdan size sadece işinize yarayacak, gününüzü güzelleştirecek tariflerimi yollayacağımdan emin olabilirsiniz. Bu arada benim e-posta adresim de hayalim@banusamanci.com Bana her zaman isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı iletebilir, hayallerinizin önünde duran soruları sorabilirsiniz. İnanın, birlikte herşey çok daha kolay!

Kayıt olduktan sonra da size gelecek tarifleri sadece okumakla kalmayın derim.
Kendinize önce annemin bana her zaman dediği gibi “metanet” verin. Yani, kendinize cesaret, güç verin. Şöyle KOCAMAN bir GÜLÜMSEYİN ve bir yerden başlayın. Sadece 5 dk bile yeter!

Markanızın hikayesini paylaşmak için tıklayın...

EN YENİLER

  • Nasıl iş planı hazırlanır?

Tek sayfalık iş planı tarifi

09:02|Comments Off on Tek sayfalık iş planı tarifi

  • Beyoncé hayranlarını markasına nasıl yakınlaştırdı?

Beyoncé hayranlarını markasına nasıl yakınlaştırdı?

09:50|Comments Off on Beyoncé hayranlarını markasına nasıl yakınlaştırdı?

  • Medlis markasının başarı tarifi

Melis BÜYÜKSAN TASACI’nın ve markası Medlis’in arkasında yatan başarı hikayesi

19:10|Comments Off on Melis BÜYÜKSAN TASACI’nın ve markası Medlis’in arkasında yatan başarı hikayesi

  • KOSGEB Yeni Girişimci Desteği

KOSGEB girişimci desteğinden nasıl faydalanabilirsiniz?

12:25|Comments Off on KOSGEB girişimci desteğinden nasıl faydalanabilirsiniz?

Banu Samancı

Author Banu Samancı

Banu Samancı, marka danışmanı ve multi-medya tasarımcısıdır. Amerika ve Türkiye’de marka iletişimi alanında edindiği 15 yılı aşkın bilgi ve tecrübesini, bir fark yaratmak isteyen kadın girişimcilere yardımcı olmak için kullanmaktadır. Bir şeyler üzerinde çalışmadığı ender zamanlarını kitap okuyarak, TED seyrederek ya da NHK Japon kanalını izleyerek geçiren Banu aynı zamanda profesyonel bir şef olan eşinden aldığı zorunlu yemek dersleri sayesinde kendi çapında iyi bir aşçıdır.

More posts by Banu Samancı
Close Menu

All rights reserved Salient.