Kadın girişimciler eğitimle güç kazanıyor

“Türkiye, 2017 Küresel Cinsiyet Uçurumu raporunda 144 ülke arasında 131. sırada yer almaktadır! Bu cümle benim için sadece istatistiksel bir veri değil. Ben de çalışmak isteyip iş hayatına geri dönememenin sıkıntılarını yaşamış bir annenin kızıyım. Bu istatistik verisi bir çok kadınımızın yaşadığı zorlu hayatların hikayesi.

Başarının sırrı önce sorunları kabul etmektir!

Bu hayatta zorluklara karşı hepimizin yapabileceği bir şeyler var, bildiklerimizi paylaşmak bunlardan en önemlisi.

Kadınlarımız, kendi işlerini kurmak istiyorlar ancak fikirlerini gerçekleştirmek aşamasında motivasyon ve bilgi eksikliği ile karşı karşıya kalıyorlar. Başarılı markalar yaratmak için gereken pazarlama bilgisi ülkemizde yeterli şekilde verilemiyor. Birçok girişimci hayalindeki iş fikrini başarılı bir markaya nasıl dönüştürmesi gerektiğini tam olarak bilemiyor. Ücretsiz eğitime katılmak için şimdi buraya tıkla.

Ticaret Odası Kadın girişimciler kurulunun davetlisi olarak Samsun’da katıldığım bir seminerde konuşmam sonrasında spor salonu sahibi bir kadın girişimci yanımda yaklaştı ve bana hem hatalarını ona fark ettirdiğim hem de onları nasıl düzelteceğini anlaşılması kolay örneklerle paylaştığım için teşekkür etti. Bir işletme sahibi olarak ihtiyacının kolay anlaşılır bir pazarlama eğitimi olduğunu söyledi.

Bu konuşmamız Şubat ayında gerçekleşti. Ben tam bu eğitimi Anadolu’da geniş bir kitleye nasıl yapabilirim diye düşünürken Mart ayında çözüm ayağıma geldi: Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu Küçük Hibe Programı proje duyurusundan haberdar oldum. Sadece 2 haftada hayalimi elle tutulur, gözle görülür bir projeye dönüştürdüm ve başvurdum. Projem kazandı girişimci kadınlarımız kazandı. “Markanızı nasıl pişirirsiniz?” kitabımı nasıl girişimciler için kolay anlaşılır bir şekilde yazdıysam bu eğitim projesini de Anadolu’daki kadınlarımıza onların ihtiyaçlarına yönelik yüz yüze uygulamalı bir eğitim içeriğiyle planlamanın mutluluğunu yaşıyorum.

“Kadın girişimciler eğitimle güç kazanıyor” eğitim projesi

“Kadın girişimciler eğitimle güç kazanıyor” pazarlama eğitim projesi Eylül – Ekim ayında Şanlıurfa, Ankara, Samsun, Antalya ve Çanakkale olmak üzere toplam beş şehirde ücretsiz olarak gerçekleşecek. Bu eğitimden en çok fayda sağlayabilecek katılımcıların bir iş fikrinin olması ya da şuan kendi işlerini yapıyor olmaları gerekmektedir. Katılımcı sayısı 25 ile sınırlı olduğundan bu eğitimden en çok faydayı sağlayacak, iş fikrini bu eğitimle hayata geçirecek katılımcılara öncelik verilecektir.Ücretsiz eğitime katılmak için şimdi buraya tıkla.

EĞİTİM TARİHLERİ

ŞANLIURFA             : 12 – 16 Eylül 2018
ANKARA                   : 26 – 30 Eylül 2018
SAMSUN                  : 02 – 06 Ekim 2018
ANTALYA                 : 10 – 14 Ekim 2018
ÇANAKKALE            : 24 – 28 Ekim 2018

 Eğitimin gerçekleşeceği yerler ayrıca duyurulacaktır.

 KATILIM ŞARTLARI

  • Katılım için bir iş fikrinizin olması ya da şuan kendi işinizi yapıyor olmanız gerekmektedir.
  • Her ilde yapılacak eğitim 25 kişiyle sınırlı olduğundan bu eğitimden en çok faydayı sağlayabilecek katılımcılara öncelik verilecektir.
  • Eğitimin süresi her şehirde günde 3 saat olmak süre toplam beş gün sürecektir.
  • Katılım için 18-60 yaş arasında olmanız yeterlidir.
  • Katılımcılarda bir öğrenim şartı aranmamaktadır.

Katılımcılar bu eğitimi tamamladıklarında sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Ücretsiz eğitime katılmak için şimdi buraya tıkla.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

“Kadın girişimciler eğitimle güç kazanıyor” eğitimi her düzeyden girişimcinin anlayabileceği ücretsiz bir pazarlama, marka yaratma eğitimidir. Bu eğitimden en çok fayda sağlayabilecek katılımcıların bir iş fikrinin olması ya da şuan kendi işlerini yapıyor olmaları gerekmektedir. Katılımcı sayısı 25 ile sınırlı olduğundan bu eğitimden en çok faydayı sağlayacak, iş fikrini bu eğitimle hayata geçirecek katılımcılara öncelik verilecektir.

Eğitim programında bir iş fikrinin başarılı bir markaya dönüşmesi için gereken tüm aşamalar A’dan Z’ye anlaşılması kolay örneklerle katılımcılara aktarılacaktır. Örneğin, pazarlamanın önemli analiz tekniklerinden biri olan SWOT yöntemi her kadının çok iyi bildiği “mücver” yemeğine uygulanarak anlaşılması kolay bir şekilde bu eğitimde açıklanıyor. Pazarlamaya ek olarak hibe fonları hakkında da katılımcılara bilgiler verilecektir. Ücretsiz eğitime katılmak için şimdi buraya tıkla.

Ben deneyen, üreten, “keşkesiz” kadınların sayısının artmasını istiyorum. Bunun içinde gerek Amerika’da gerekse Türkiye’de pazarlama, tasarım, markalaşma konularında edindiğim 15 yılı aşkın tecrübemi elimden geldiğince paylaşmaya çalışıyorum. Tek başımıza dünyayı değiştiremeyiz fakat birbirimize yardım ederek bir tohum ekebilir ve bu tohumun kocaman bir orman olmasına destek olabiliriz.

“Kadın girişimciler eğitimle güç kazanıyor” isimli bu eğitim tohumunu ekmemde kurumların ama daha da önemlisi bu kurumlardaki değerli kadınların desteği var: ABD Ankara konsolosluğu yöneticileri, TOBB Kadın girişimciler kurulu ve KAİSDER’in emeği büyük. Onlara da buradan ayrıca tekrar çok teşekkür ediyorum.

İnanıyorum ki, bir ülkenin kadınları ne kadar mutlu olursa, o ülke de o kadar mutlu olur.

Ücretsiz eğitime katılmak için şimdi buraya tıkla.

ABD konsolosluk hibe fonunu kazanan pazarlama, markalaşma eğitimi projesi Anadolu’nun beş ilinde 125 girişimci kadına ulaşacak.

Banu Samancı, marka danışmanı ve multi-medya tasarımcısıdır. “Markanızı nasıl pişirirsiniz?” isimli pazarlama kitabının da yazarıdır. Amerika ve Türkiye’de marka iletişimi ve multi-medya tasarımı alanında edindiği 15 yılı aşkın bilgi ve tecrübesini gerek öğrencilerine gerekse bir fark yaratmak isteyen kadın girişimcilere yardımcı olmak için kullanmaktadır. Bir şeyler üzerinde çalışmadığı ender zamanlarını kitap okuyarak, TED seyrederek ya da NHK Japon kanalını izleyerek geçiren Banu aynı zamanda profesyonel bir şef olan eşinden aldığı zorunlu yemek dersleri sayesinde kendi çapında iyi bir aşçıdır.

Pazarlama ve Markalaşma Eğitim Projesi
Banu Hanım markamın ihtiyacı olan stratejik marka kimlik çalışmasını detaylı bir analiz ile başarıyla oluşturmuştur. Markam için önemli olan bu çalışma ile tüm pazarlama çalışmalarım artık daha kolay ve başarılı. Bir girişimci olarak her şeyi yalnız yapmak sıkıntılı olabiliyor oysa Banu Hanım ile her şey gerçekten de çok kolay.
Dilek Dönmez Agyel, SADEKÂR
Banu Hanım yaptığı her işi markanın başarısı için bir bütün olarak ele alıyor -websitemizin metin çalışması sayesinde artık arama motorlarında daha yukarılarda çıkıyoruz ve sitenin İngilizce tercümesi ile de profesyonelliğimizi yabancı müşterilerimize doğru bir şekilde yansıtabiliyoruz. Banu Hanım ile işler her zaman kolay ve kazançlı.
Feride Biçen, MONAD HR
Banu Hanım bizim marka hikayemizi o kadar güzel yazdı ki hayretler içinde kaldım. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.
Pınar Kaftancıoğlu, İPEK HANIM'IN ÇİFTLİĞİ