Birlikte Daha Kolay

HOLİSTİK MARKALAŞMA PAZAR ARAŞTIRMASI İŞ MODELLEMESİ DİJİTAL TASARIM SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ MARKA HİKAYESİ GİRİŞİMCİ MENTÖRLÜĞÜ MÜŞTERİ DENEYİMİ SOSYAL GİRİŞİMCİLİK GOOGLE REKLAMCILIĞI PAZARLAMA EĞİTİMLERİ STRATEJİK MARKA YÖNETİMİ

Dünya Devlerinin Stratejisi

“Sizin İşletmeniz de Dünya Devlerinin Uyguladığı Markalaşma Stratjisini Hak Ediyor”

Neden HOLİSTİK Markalaşma?

En Hızlı Büyüyen Başarılı İşletmelerin Markalaşma Stratejisi

Dünyanın önde gelen profesyonel danışmanlık şirketlerinden, Deloitte Consulting tarafından küresel ölçekte 1.000 yönetici ile yapılan araştırmaya göre en hızlı büyüyen işletmelerin (%10+ yıllık büyümeye sahip olanlar) neden büyüdükleri araştırıldığında çıkan sonuç; holistik yani bütünsel markalaşmayı kullandıklarıdır.

186

Hızlı, Başarılı Marka Bilinirliği

7

%1.5 olan standart büyümeden 4 Kat Fazla Sosyal Medya Büyüme Oranı

5x

5 Kat Fazla Yeni Müşteri Kazanımı

Yeni dünyanın ihtiyacı olan pozitif markaları holistik stratejiyle birlikte yaratalım


Yeni bir dünya başladı! Eski kurallar artık kural bile değil! Her şeyden yüzlerce binlerce var. Artık sadece para kazanmak için iş kurmak başarı getirmiyor, getirmeyecek! Holistik yani bütünsel markalaşma, hızla değişen pazara uyum sağlayarak hızla büyümeyi başarmayı sürdüren işletmelerin bildiği gizli markalaşma stratejisidir.

Hızlı büyümeyi sürdüren bu dünya devleri eski dünyanın klişe noktasal çözümlerinin ötesine geçerek işletmenin tamamına hakim olan bir varoluş amacının harekete geçirilmesinden sağ beyin ile sol beyinin ihtiyaçlarına birlikte çözüm sunarak her detayı gerek müşterileri gerek çalışanları gerekse marka değerine yönelik harekete geçirerek kalıcı, sürdürülebilir başarıyı sağlamaktadırlar Bu yüzden, “Holistik Markalaşma”, yalnız para kazanmanın değil, çevresine duyarlı, sosyal markalar kurmanın, bu hayatta kendimizden daha büyük bir amacın parçası olmanın ve her günümüzü heyecanla, mutlulukla yaşayabilmenin reçetesidir.
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Hayalinizdeki markanın içiyle dışıyla güzel, güçlü bir şekilde doğmasını ve gelişerek büyümesini, doğru iletişimle geniş bir müşteri kitlesine ulaşmasını istiyorsanız; ışığınızı dışarı çıkarmaya hazırsanız birlikte çalışabiliriz.

Holistik Markalaşma

En başarılı strateji için pazar araştırmasıyla başlayan holistik markalaşma hizmeti doğru hedef müşteriyle ortak duygu oluşturarak sürdürülebilir büyümeyi sağlayacak bütünsel hizmet kalemlerini içerir.

Multimedya Tasarım; Kurumsal Kimlik Tasarımı

Markanızın karakteriyle uygun; hedef müşterisiyle ortak duygu oluşturmasını sağlayacak kurumsal kimlik tasarımı ve görsel reklam hizmeti.

Sosyal Medya İçerik ve Reklam Yönetimi

Markanıza özel oluşturacak sosyal medya içerik analizi, görsel konsept çalışmasıyla sadece takipçi odaklı değil satışa dönüştüren stratejik sosyal medya planlaması. Google ve Sosyal Medya Reklam çalışmasıyla büyüme gücü.

Marka Yönetimi Danışmanlığı

Marka – Değer Önerisi Yönetimiyle, yeni pazarlara giriş ve büyümeden, dijital kurumsal itibar yönetimine, global pazarda yeni strateji, ürün ve hizmet önermelerine kadar kadar bütünsel Pazarlama Danışmanlığı.

Girişimci Mentörlüğü ve Sosyal Girişimcilik

İş kurma aşamasında olan veya mevcut girişimini sağlıklı bir şekilde büyütmeyi isteyen girişimcilerin hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak ihtiyaçların tespiti ve geliştirilmesi.

Hayatta kendimizden daha büyük bir amacın parçası olmak için birlikte sadece kazanç değil çevresine de fayda sağlayan, etik değerlere sahip, sosyal markaların oluşturulması.

Pazarlama İletişimi ve Markalaşma Eğitimleri

Markanızın doğru ve başarılı iletişimi için ihtiyacınız olan konu başlıklarında size özel olarak hazırlanacak eğitim ve seminerlerle birlikte markanızın gücüne güç katabiliriz. İş kurma aşamasında olan veya mevcut girişimini sağlıklı bir şekilde büyütmeyi isteyen girişimcilerin hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak ihtiyaçların tespiti ve geliştirilmesi.

HOLİSTİK MARKALAŞMA HİZMET BAŞLIKLARI

 

Pazar Araştırması Hizmeti

Veriye, araştırmaya dayanmayan markalaşma şansa kalmış demektir. Bu sebeple, holistik markalaşmanın en önemli başlangıç noktası; pazar, sektör ve rekabet araştırmasıdır.

Marka Konumlandırması

Markanız için ticari başarı getirebilecek, sektörde bir ilk olmanızı sağlayacak ihtiyaçların, değerlerin belirlenerek doğru ürün-pazar uyumuyla marka konumlandırma stratejisinin belirlenmesi.

Hedef Müşteri Çalışması ve Müşteri Yolculuğu Haritası

Sürdürülebilir verimlilik ve büyüme sağlayacak potansiyel müşteri kitlesinin yerel ve global analizi; detaylı müşteri profil çalışmasıyla markayla temas halinde olacak bütünsel müşteri temas haritasının oluşturulması.

Marka Kişiliği Çalışması

Bütünsel pazarlama iletişiminizde size hız, para ve başarı kazandıracak, Amerika’nın en büyük global reklam ajansları tarafından kullanılan Carl Jung tarafından belirlenmiş evrensel karakter kalıplarından markanızın misyon ve vizyonuna uygun olarak hedef müşterilerinizle duygu birlikteliği kuracak doğru karakter kalıbının oluşturulması.

Marka Hikayesi

Sunduğunuz ürün ve hizmeti rakiplerden ayrıştıracak; akıllarda ve kalplerde yer edindirecek, markanızın sadece bir mal, emtia değil gerçek bir “değer”, katma değerli ürün sunduğunu doğru iletişim kurgusuyla oluşturulması.

Marka Amacı ve Hayali (Misyon ve Vizyon)

Bir markanın amacı ve hayali ne kadar güçlüyse, hedef müşterinin duygularına ne kadar fazla dokunabiliyorsa, marka o kadar başarılı olur. Bu çalışma, hedef müşterinizin tespitiyle birlikte onların duygularına dokunacak, sürdürülebilir başarı için marka konumlandırmasına uygun olarak hazırlanacaktır.

Marka Sloganı

Slogan çalışması, markanızın müşterilerinize taahüt ettiği amacın, çözümün, hayalin kısa bir cümle olarak ifade edilmesidir. Markanıza özel olarak hazırlanacak sayısız çalışma içinden en iyi 3 tane slogan seçilerek, Türkçe ve İngilizce olarak alternatifli olarak sunulacaktır.

Yaratıcı Pazarlama ve İletişim Planlaması

Yeni Pazarlara Giriş ve Büyüme
I Pazarlama stratejilerinin oluşturulması
I Dijital kurumsal markalaşma bütünlüğü
I Stratejik Sosyal Medya Planlaması
I Stratejik E-ticaret planlaması
I Müşteri yolculuk haritası etkinlik çalışması
Benim markamın benzersiz gücü!

Her markanın benzersİz bİr gücü olmalıdır!

Benzersiz satış ya da değer önermesi (USP -Unique Selling veya Value Proposition) rakiplerinizde olmayan bir özelliktir.

Benim markamın benzersiz gücü de burada devreye giriyor!

Örneğin benim benzersiz gücüm; Amerika’da ve Türkiye’de birçok farklı sektörde, birçok girişimciyle, dernekle çalışmış olmam ya da deneyimli bir girişimci olmam değil! Ya da markalaşma konusunda ödüllü bir kitap yazmış olmam, ya da sosyoloji eğitimi almış olmam, psikolojiye istemeden bulaşmış olmam, istemesem de bir sanatçı olmam ya da kitap kurdu, öğrenme delisi olmam da değil! Tabi ki tüm bunlar benim kendimde çok sevdiğim ve bütünsel bir yaklaşımda başarılı bir marka yaratmanıza yardımcı olmamı sağlayan çok önemli farklar. Ama inanın bunlar yeterli değil!

Neden mi yeterli değil? Masanın diğer tarafında pazarlama ve kurumsal iletişim müdürü şapkamla oturduğum yıllarda en büyük reklam ajanslarında yaşadığım sıkıntılardan dolayı değil. Yaşayarak öğrendiğim asıl önemli olan konu ilk toplantıda size ne taahhüt edildiği değil sonuçta elinize ne geçtiğidir.

 

“Üçlü Şapkam”

Stratejist

100%

Multimedya Tasarımcısı

100%

Yazar - İçerik Yaratıcısı

100%
“Üçlü şapkam” sayesinde markanızın potansiyelini ve hak ettiği gerçek yerini görebilmem benim asıl benzersiz faydam!
Gerisi sadece yapılacaklar listesi: Stratejiden, marka hikayenize, logonuza, sloganınıza, websitenize, sosyal medya ileşiminize kadar bu dönüşümü hayata geçirmek. Ulaşmak istediğiniz yeri bir kere gördünüz mü gerisi çok kolaydır.

Yolculuğun tüm aşamalarında yanınızdayım…

Kadın Girişimciler Yeni Dönemde Çok Şanslı! Neden mi?

 

“Aramızda kalsın!” Konu HOLİSTİK yaklaşım olunca SİZ BİR KADIN olarak çok şanslısınız.

Birçok farklı sektörde çalıştığım müşterilerimden şunu görüyorum ki kadın girişimciler erkeklere göre bu konuda çok daha başarılılar çünkü kadın girişimciler sağ beyinin yani yeni dönemin ihtiyaçlarını çok daha iyi anlıyorlar ve kalben, inanarak bu hedefe doğru çalışıyorlar.

Bu yüzden içine girdiğimiz bu yeni dönem tekrar “kadınların” dönemi oluyor! Hep dediğim gibi; “Bir ülkenin kadınları ne kadar mutluysa, o ülke de o kadar mutludur.

 

 

Birlikte Bunu Gerçekleştirme Zamanı Artık Geldi.

Marka Kişliği
Slow fashion stratejisi
Pazar Araştırması ve Marka Olmak
İstediğin Değişimin Tam Zamanı!

HOLİSTİK MARKALAŞMA

En başarılı strateji için pazar araştırmasıyla başlayan holistik markalaşma hizmeti, doğru hedef müşteriyle ortak duygu oluşturacak bütünsel pazarlama kalemlerini içerir.

Gerek Amerika’da gerekse Türkiye’de tekstil sektöründen, yiyecek-içecek sektörüne, yapay zeka sektörüne; lüks segmentten, sosyal girişimlere kadar birçok alanda markalaşma tecrübemle işletmenizin ihtiyaçlarını anlayarak en doğru strateji ile hak ettiğiniz markayı birlikte yaratabiliriz.

Lookbook Tasarımı
Katalog Tasarımı
Kurumsal Kimlik Tasarımı
Lookbook Tasarımı
Stratejiden, Görselliğe Bütünsellik

MULTİMEDYA TASARIM

Holistik marka danışmanı ve multimedya tasarımcısı olarak sizin için yapacağım her proje, markanızın bütünlüğüne katkı sağlayacak ve pazarda rekabet gücünüzü artırarak müşterilerinizle iletişiminizi güçlendirecektir.
En Başarılı Sosyal Medya İçerik Yönetimi
En başarılı sosyal medya yönetimi örnekler
Lüks marka hedef kitle çalışması
En başarılı sosyal medya yönetimi örnekler
Marka bilinirliğinizi, sadakatinizi ve satışlarınızı artırın

SOSYAL MEDYA İÇERİK VE REKLAM YÖNETİMİ

Holistik olarak çalışılmamış hiçbir marka sosyal medyada başarılı olamaz!
Bu sebeple, holistik markalaşmanın sonucunda sosyal medyaya marka karakterinizi hem stratejik hem görsel ve hikayenizin gücüyle doğru bir şekilde yansıtarak, amacınızı, hayalinizi, algoritmalara, trendlere uygun tekniklerle müşterilerinizle paylaştığınız ve en önemlisi de sunduğunuz değerin talep edilir olmasına yönelik içerik paylaşımlarının ve reklam çalışmalarının etkin hedefleme, analiz, takip ve SEO teknikleriyle yürütülmesi bütünsel başarıyı sağlar.

Doğru strateji, hedefleme ile marka bilinirliği artırılarak yeni müşteriler kazanılır; mevcut müşterilerin markaya olan sadakati güçlendirilir ve sunduğumuz değerin satışa dönmesi sağlanır.

Çığlık Karışık Medya
Markanıza Özel Sanat Eserleri
Tekrar, Banu SAMANCI
Karışık Medya - Markanıza Özel Sanat Eserleri
Sanat Olmadan Holistik Yaklaşım Olmaz

SANAT VE HOLİSTİK MARKALAŞMA

Bir tasarımcı olarak sanat, hayatımın olmazsa olmazı. Holistik yaklaşımda fark yaratmak için yaratıcılığın her yansımasını markalaşma sürecinizde sizin için kullanıyorum! Buradaki örnekler tekrarı sorguladığım “Tekrar” isimli karışık medya koleksiyonumdan.

Sanat olmadan holistik yaklaşım olmaz bu sebeple holistik başarı için stratejiden sanata bir ruh oluşturmak için birlikte çalışabiliriz.

Birlikte başarılı bir cafe markası yaratalım.

YİYECEK-İÇECEK SEKTÖRÜNDE MARKALAŞMAK İSTEYENLERE

Kitabımdaki reçeteleri her ne kadar hem Amerika’da hem Türkiye’de gerek yiyecek-içecek sektöründe gerekse diğer sektörlerde sayısız projede denemiş olsam da elimi taşın altına kendim koymak ve sıfırdan bir marka yaratarak hepsini bir daha kanıtlamak istedim. Bu isteğim karşılığını buldu ve tam gönlümdeki gibi bir fırsat oluştu! Kalamış Yelken kulubü içinde, denizin tam yanında sadece yemek için değil nefes almak için ışınlanmak istenecek bir vahada bir marka yarattım.

 • Başarılı konsept yaratmak
 • Doğru hedef müşteriye doğru imza yemek oluşturmak
 • Marka ismi ve hikayesinin müşterilerde deneyimlenmiş teknikleri
 • Satış artırmaya yönelik yeni iş modelleri
 • Duygusal dayanıklılık için denenmiş mentörlük
 • Sadece müşteri değil dost yaratmanın faydaları
Yiyecek-içecek sektöründe nasıl başarılı olunur?
Holistik markalaşmayla yiyecek-içecek sektöründe başarılı olun

HOLİSTİK Markalaşma ÇÖZÜMLERİYLE SİZ DE HAK ETTİĞİNİZ BAŞARIYA ULAŞABİLİRSİNİZ

"Markalaşma yolculuğumuzda hem kalbimizdekileri hem de stratejik olarak ihtiyaçlarımızı kurgulayarak hikayemizden, pitch deck sunumlarımıza, websitemize kadar gece-gündüz demeden her an yanımızda olduğunuz için çok teşekkürler. Sizinle çalışmak ayrıcalıktı."

Ufuk PEKERMarka Kurucusu

“Önce kitabınızla sonra sizinle tanıştık. Markamızı tekrar birlikte ayağa kaldırdığımız, sıkıntılarımızı çözdüğünüz ve bize inandığınız, yol gösterdiğiniz için çok teşekkürler, dediğiniz gibi birlikte her şey daha kolay oldu. Sonsuz teşekkürler."

Aydan KURNAZMarka Kurucusu

Birlikte Her şey Daha Kolay

  İsim, Soyad*

  E-posta adresi*

  Telefon numarası*

  Mesaj*

  İstediğin değişimin tam zamanı!

  HAYALİNİZDEKİ İŞ FİKRİNİ

  BİRLİKTE BAŞARILI BİR MARKAYA

  DÖNÜŞTÜRELİM

  Banu SAMANCI
  Holistik Marka Danışmanı